poniedziałek, 3 czerwca 2013

Fiolet z turkusem czyli HeliotropeHeliotrop to świetna, w naszym klimacie jednoroczna roślina ogrodowa. Przede wszystkim oszałamiająco pachnie wanilią, a przy tym bardzo ładnie wygląda - ponad liście wyrastają gęste poduchy fioletowo niebieskich kwiatów.


(źródło: viator.com)

Kolor kwiatów był inspiracją przy tworzeniu koloru kryształów Swarovskiego, o nazwie - nie mogła być inna :) - Heliotrope. Tych kryształów właśnie, w wersji multicolor, użyłam przy pracy nad nowymi kolczykami. Z prawdziwą radością wróciłam do chłodnej palety błękitów i fioletów, zwłaszcza, że kryształy okazały się być naprawdę wdzięcznym materiałem do oprawy.

Tak jak w krysztale mieszają się fiolet, intensywny turkus i granat, tak i ja wykorzystałam 3 kolory jedwabnych taśm i trzy kolory szklanych koralików. Centralnie umieściłam kule naturalnego turkusu.Kolczyki bardzo rzucają się w oczy, a przy tym nie mają charakteru odpustowego - wręcz przeciwnie.
Są lekkie (kolczyk waży 7 g) Od tyłu podklejone naturalnym zamszem, obustronnie zaimpregnowane. Bigle otwarte. 
Całkowita długość kolczyków (do szczytu bigla) to 9 cm, szerokość w najszerszym miejscu 3,2 cm.
Model, roboczo przeze mnie nazwany "ardente sole", bardzo udany, dobrze się nosi, a kolorystyka pasuje nie tylko - co naturalne - do fioletów, granatów i turkusów, ale też do bieli, czerni, popielatego oraz do bardzo bladego błękitu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz